SRÍ LANKA - PERLA INDICKÉHO OCEÁNU

SRÍ LANKA - PERLA INDICKÉHO OCEÁNU, Srí Lanka, 28.2.2018, Polopenze

SRÍ LANKA - PERLA INDICKÉHO OCEÁNU starstarstar

SRÍ LANKA - PERLA INDICKÉHO OCEÁNU
Termín:
28.2. – 11.3.2018
Změnit termín
Délka:12 dní
Doprava:letecky (-)
Strava:Polopenze
Číslo zájezdu:107-570
45 900 Kč (-0 %)

SRÍ LANKA

Srí Lanka, neboli Cejlon, je jeden z nejkrásnějších ostrovů světa. Historická královská města ukrytá hluboko v pralesích, buddhistické památky, jeskynní a skalní chrámy, koloniální města, národní park s volně žijícími slony a hlavně hory s úchvatnými čajovými plantážemi a krásné pláže. Sedm památek UNESCO, skvělé jídlo a úžasní lidé. Taková je Srí Lanka. Prostě ráj na zemi, který musíte vidět!

1. den: Letecký přesun z Prahy s jedním přestupem v Dubaji do Colomba na Srí Lance.

2. den: Ráno přílet na Srí Lanku, setkání s místním průvodcem a odjezd  do Negomba. Ubytování v hotelu přímo na pláži a aklimatizační den.

3. den: Dopoledne přejezd podél pobřeží oceánu na sever do Anuradhapury. Prohlídka jednoho z nejvýznamnějších a nejrozsáhlejších historických měst ostrova, které bylo 1500 let královským městem. Místo bylo i sídlem buddhismu a jednoho z největších klášterních komplexů. Prohlídka obrovských cihlových buddhistických dagob, královských bazénůposvátné smokvoně, která vyrostla ze štěpů stromu, pod kterým Buddha dosáhl osvícení.

4. den: Ráno přejezd do Polonnaruwy a prohlídka ruin druhého královského města Srí Lanky.  Unikátní kruhový chrám Vatadage, který je považován za nejkrásnější stavbu ostrova. Královský palác se zahradou, Audienční sál a Gal Vihara se čtyřmi obrovskými sochami Buddhy. Odpoledne přejezd do blízké Dambully. Prohlídka jedinečného královského skalního chrámu Cave Temple, jehož historie sahá až před náš letopočet. V pěti jeskyních je 150 soch, skalních obrazů Buddhy a nádherně malované  stropy.

5. den: Dopoledne prohlídka skalní pevnosti Sigiriya, která patří mezi největší zajímavosti Srí Lanky. Procházka královskými zahradami a výstup okolo unikátních maleb na vrchol 200 metrů vysoké stolové hory, kde stál v 6. století jedinečný královský palác. Odpoledne fakultativní možnost masáží, projížděk na slonech a volno v hotelu s relaxací u bazénu.

6. den: Dopoledne návštěva zahrady koření v Matale s ukázkou pěstování a zpracování koření. Možnost nákupu přírodních produktů. Návštěva batikové dílny s ukázkou pracné ruční výroby. Krátká zastávka u hinduistického chrámu Sri Muthumariamman. Odpoledne město Kandy se slavným Chrámem zubu, který ukrývá nejsvatější buddhistickou památku Srí Lanky. Je zde uschován Buddhův zub, který byl vytažen v roce 543 př. n. l. z popela jeho pohřební hranice. Večer program s ukázkami místní hudby a tanců.

7. den: Dopoledne návštěva sloního sirotčince v Pinnawale, kde se starají o více než 50 slonů a to nejen mláďat, ale i dospělých jedinců. Silný zážitek je krmení mláďat a každodenní koupání celého stáda v nedaleké řece. Odpoledne prohlídka největší botanické zahrady ostrova Peradeniya. V původní královské zahradě dnes roste na ploše 60 hektarů přes 5000 druhů stromů a rostlin.

8. den: Přejezd do horské oblasti Nuwara Eliya, kterou proslavil světoznámý Cejlonský čaj. Průjezd úchvatnou kopcovitou krajinou s čajovými plantážemi, kde rozsáhlé zelené plochy kontrastují s pestrými obleky trhaček čaje. Návštěva továrny na jeho zpracování a možnost nákupu čaje špičkové kvality. Večerní prohlídka britského koloniálního města Nuwara Eliya, které má jedinečnou atmosféru.

9. den: Ráno přejezd autobusem na stanici Nunu Oya a přejezd vlakem přes úchvatné čajové plantáže do městečka Ella. Výstup přes čajové plantáže na Little Adam´s Peak s nádherným rozhledem do okolí. Odpoledne přejezd k vodopádu Ravana Falls a dále do blízkosti Národního parku Udawalawe.

10 den: Ranní Jeep safari v národním parku, možnost pozorovat hejna ptáků, pávy, kormorány, vodní buvoly, krokodýly a samozřejmě stáda divoce žijících slonů. Přejezd na jih ostrova k Indickému oceánu. Zastávka u rybářů, kteří loví ryby sedíce na speciálních kůlech a jsou jedním z hlavních symbolů Srí Lanky. Podvečerní  prohlídka Galle a pěší procházka po hradbách 36 hektarů velké pevnosti, kterou na jihu ostrova vybudovali v 17. století Holanďané. Přejezd do Hikkaduwy a nocleh v hotelu přímo na pobřeží Indického oceánu.

11. den: Volno a relaxace u Indického oceánu. Odpoledne přejezd na sever, fakultativní návštěva farmy na odchov želv a přejezd do Colomba. Večerní prohlídka hlavního města Srí Lanky a transfer na letiště.

12. den: Noční odlet do Dubaje a dále do Prahy. Přílet odpoledne.

Termín: 28. 2. – 11. 3. 2018

Cena: 45.900 Kč při přihlášení do 31.10.
          49.900 Kč při přihlášení po 1.11.

Cena zahrnuje:
- leteckou přepravu na Srí Lanku a zpět
- dopravu po celé trase pronajatým busem
- místního průvodce a průvodce CK Ocean
- ubytování s polopenzí v 3* hotelech a dvoulůžkových pokojích
- vstupy do všech zmíněných památkových objektů 

Cena nezahrnuje:
- obědy, individuální vstupy a fakultativní výlety
- pojištění léčebných výloh
- příplatek za jednolůžkový pokoj
- spropitné pro řidiče a místního průvodce
- turistické vízum 35 USD

 Minimální počet osob: 15

 Splnění Vašich cestovatelských snů Vám přeje kolektiv CK OCEAN.

Více fotografií z cesty je na odkazu https://www.ca-ocean.cz/stranky/33:sri-lanka.html

 

 

 

Pořadatelem tohoto zájezdu je OCEAN, IČ 28084161.

Odesláním tohoto formuláře realizujete nezávaznou poptávku. Po odeslání budete kontaktováni pracovníkem cestovní agentury, který Vám poskytne další informace a vyřídí potřebné formality.

Skladba osob
Kalkulace
Pokoj
Příplatky, slevy, další ceny
Celková cena: 0
Kontaktní údaje objednavatele
Údaje o cestujících Kopírovat údaje z objednavatele do 1. cestujícího
Oslovení Jméno Příjmení Datum narození (den.měsíc.rok)
 
Poznámka:
Před odesláním objednávkového formuláře si pozorně přečtěte informace o zpracování osobních údajů, které jsou dostupné zde. Souhlas se zpracováním osobních údajů potvrdíte odesláním objednávkového formuláře.

Konečná cena bude potvrzena naším pracovníkem. Slevy na dítě, dětské ceny platí pouze pro dítě na přistýlce, tj. pokud cestují dva dospělí + dítě. Pokud je forma ubytování apartmán, studio, pak platí cena za osobu jen při plném obsazení apartmánu, studia.Pokud není výslovně uvedeno jinak.

Pokud provedete na našem webu žádost o rezervaci, my ověříme aktuální volnou kapacitu, přesný termín odjezdu a příjezdu, aktuální cenu a výši všech povinných a nepovinných příplatků. Jakmile budeme mít vše ověřeno a potvrzeno, ihned se s Vámi spojíme, potvrdíme Vám rezervaci, a poté Vám zašleme vyplněnou cestovní smlouvu a pokyny k tomu jak vše vyřídit. Změna ceny, termínu a povinných poplatků vyhrazena.

Závaznou cenu včetně všech poplatků a příplatků, přesné termíny odjezdu a příjezdu Vám samozřejmě rádi na požádání ověříme. Cena se může změnit, a to i v závislosti na ceně letenky a povinných příplatků (letištních a bezpečnostních tax, palivového příplatku, apod.). Přesný čas odletu potvrzuje letecká společnost většinou cca 5-7 dnů před odletem. Dříve ho většinou nejsme schopni zjistit.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK