Tibet - ze Lhasy pod Mount Everest

Tibet - ze Lhasy pod Mount Everest, Čína, Tibet, 16.10.2018, Snídaně

Tibet - ze Lhasy pod Mount Everest starstarstar

Tibet - ze Lhasy pod Mount Everest
Termín:
16.10. – 26.10.2018
Změnit termín
Délka:11 dní / 11 nocí
Doprava:letecky (-)
Strava:Snídaně
Číslo zájezdu:131229550
65 990 Kč (-0 %)
Stravování
snídaně
Doprava
letecky + autobus
Program
TIBET - ZE LHASY POD MOUNT EVEREST

TIBET, už jen to slovo zní tajemně. Je z něj cítit dálka, dobrodružství, touha, exotika a spousta tajemství. Země na největší náhorní plošině světa se po staletí izolovala od okolního světa a zakazovala přístup cizincům. Co vlastně víme o Tibetu? Hlavním městem je Lhasa, které vévodí úchvatný palác Potala a klášter Džókhang. Někde za horskými sedly jsou další města Gyantse a Shigatse s nádhernými kláštery. Jižní hranici Tibetu tvoří hlavní hřeben Himálaje v čele s Mount Everestem. Známe ještě pár věcí z filmu Sedm let v Tibetu. To je ale málo. Tibet nabízí víc, než jen běžné turistické poznání země. Tibet Vám nabídne možnost poznat sám sebe. Přijměte pozvání na Sedm dní v Tibetu.

1. den: Odpoledne odlet z Prahy a noční přelet přímým letem do Číny.
2. den: Ráno přistání v čínském Chengdu, hlavním městě provincie Sečuan a setkání s místním průvodcem. Odpoledne prohlídka chovné stanice pandy velké, pozorování těchto úžasných zvířat, jejich neohrabaných mláďat a také pandy červené. Přejezd na hotel a ubytování v Chengdu.
3. den: Noční odjezd z hotelu na letiště a ranní odlet do Lhasy, hlavního města Tibetské autonomní oblasti. Ubytování v hotelu blízko centra a aklimatizační den v nadmořské výšce okolo 3700 metrů. Odpolední nenáročná procházka po Lhase, seznámení s městem a životem Tibeťanů. Nezapomenutelným zážitkem bude podvečerní posvátná kora okolo kláštera Džókhang. Nocleh ve Lhase.
4. den: Celodenní nenáročný program okolo Lhasy a prohlídka dvou ze „tří velkých klášterů“ Tibetu. Dopoledne klášter Drepung, který je známý jako nejvýznamnější klášter Gelugpy v tibetském buddhismu. Odpoledne prohlídka rozlehlého kláštera Sera, kde v minulosti žilo až 10 tisíc mnichů. Velkým zážitkem jsou odpolední debaty mnichů v klášterní zahradě. Nocleh ve Lhase.
5. den: Dopoledne prohlídka paláce Potala, který byl po staletí sídlem Dalajlámy. Monumentální stavba má 13 pater, tisíc místností, 10 tisíc svatyní a 200 tisíc soch. Nejkrásnější stavba Tibetu vyrazí dech svojí rozlehlostí a neopakovatelnou atmosférou. Odpoledne nejposvátnější buddhistický klášter Džókhang, který je s okolní ulicí Bargkhor doslova obklopen stovkami modlících se Tibeťanů. Nocleh ve Lhase.
6. den: Dopoledne prohlídka paláce Norbulingka, letního sídla Dalajlámy se třemi chrámy, několika menšími paláci a rozsáhlým parkem s mnoha vzácnými dřevinami. Přejezd do kláštera Ganden, který je poslední ze „tří velkých“ a je jeden z nejstarších a největších buddhistických klášterů v Tibetu. Posvátná kora okolo kláštera a výstup na posvátnou horu se stovkami modlitebních praporků. Nocleh ve Lhase.
7. den: Ráno odjezd ze Lhasy do údolí řeky Brahmaputry a dál na sedlo Kamba La (4794 m). Nádherné výhledy na jezero Yamdrok, které má délku 73 km a patří mezi tři neposvátnější jezera Tibetu. Horské jezero Kongmu a sedlo Karo La s výškou 5045 metrů a nádherným výhledem na ledovec Karo La Glacier. Sjezd do Gjance a prohlídka slavného kláštera Palkor v jehož středu stojí nádherný Kumbum se 108 kaplemi. Procházka večerním městem okolo starého hradu. Nocleh v Gjance.
8. den: Ráno odjezd z Gjance do Shigatse, krátká zastávka v druhém největším městě Tibetu a celodenní přejezd přes Tibetskou náhorní plošinu. Sedla Yutung La (4950 m) a Lhakpa La (5267 m) ze kterého už je vidět nádherný vrchol Mount Everestu! Sjezd dolů do údolí a nocleh v Tingri.
9. den: Brzký odjezd na sedlo Pang La (5150 m) a ranní východ slunce, které osvítí 5 osmitisícovek. Makalu, Lhotce, Mount Everest, Cho Oyu a Šiša Pangmu. Nezapomenutelné ráno, ale to je teprve začátek opravdu mimořádného dne! Přejezd do Base campu (5200 m) a úchvatný pohled na Mount Everest, který je vzdálený pouze 21 km vzdušnou čarou. Pokoru a úctu k horám znásobí nejvýše položený klášter na světě Rongbuk. Odpoledne přejezd zpět přes sedlo Pang La do Shigatse a nocleh.
10. den: Ráno prohlídka kláštera Tashilunpo, který je považován za tibetské buddhistické centrum zadního Tibetu. Klášter je sídlem Pančehlamy, který je druhým nejvyšším duchovním vůdcem Tibetu. Odpoledne přejezd údolím Brahmaputry zpět do Lhasy a večerní rozloučení. Nocleh ve Lhase.
11. den: Ráno transfer na letiště, odlet do Chengdu, přestup na přímý let do Prahy a večer přílet zpět.

Termín: 16. - 26. 10.

Cena: 65 900 Kč platí do 31. 3.
69 990 Kč platí od 1. 4.

Cena zahrnuje: leteckou přepravu do Tibetu i zpět, dopravu zavazadel dle limitu, dopravu pronajatým minibusem, místní průvodce a řidiče, 9 x ubytování v ***hotelu, v některých hotelech snídani, turistický permit do Tibetu, vstupy do všech památek uvedených v programu a průvodce CK OCEAN.

Cena nezahrnuje: vízum do Číny, stravu, spropitné pro řidiče a průvodce, pojištění léčebných výloh.

Náročnost: všechny pěší trasy jsou krátké, nalehko a bez větší náročnosti. Prvních pár dnů nepřesáhneme výšku 4000 metrů a po aklimatizaci několikrát překročíme výšku 5000 metrů. Na noclehy vždy sjíždíme do nižších výšek.

Minimální počet osob: 10

Splnění Vašich cestovatelských snů Vám přeje kolektiv CK OCEAN.
Cena zahrnuje
leteckou přepravu do Tibetu i zpět, dopravu zavazadel dle limitu, dopravu pronajatým minibusem, místní průvodce a řidiče, 9 x ubytování v ***hotelu, v některých hotelech snídani, turistický permit do Tibetu, vstupy do všech památek uvedených v programu a průvodce CK OCEAN.
Cena nezahrnuje
vízum do Číny, stravu, spropitné pro řidiče a průvodce, pojištění léčebných výloh.
Slevy
Sleva za včasný nákup.
Pořadatelem tohoto zájezdu je OCEAN CZ, s.r.o., IČ 28084161.

Odesláním tohoto formuláře realizujete nezávaznou poptávku. Po odeslání budete kontaktováni pracovníkem cestovní agentury, který Vám poskytne další informace a vyřídí potřebné formality.

Skladba osob
Kalkulace
Pokoj
Příplatky, slevy, další ceny
Celková cena: 0
Kontaktní údaje objednavatele
Údaje o cestujících Kopírovat údaje z objednavatele do 1. cestujícího
Oslovení Jméno Příjmení Datum narození (den.měsíc.rok)
 
Poznámka:

Konečná cena bude potvrzena naším pracovníkem. Slevy na dítě, dětské ceny platí pouze pro dítě na přistýlce, tj. pokud cestují dva dospělí + dítě. Pokud je forma ubytování apartmán, studio, pak platí cena za osobu jen při plném obsazení apartmánu, studia.Pokud není výslovně uvedeno jinak.

Pokud provedete na našem webu žádost o rezervaci, my ověříme aktuální volnou kapacitu, přesný termín odjezdu a příjezdu, aktuální cenu a výši všech povinných a nepovinných příplatků. Jakmile budeme mít vše ověřeno a potvrzeno, ihned se s Vámi spojíme, potvrdíme Vám rezervaci, a poté Vám zašleme vyplněnou cestovní smlouvu a pokyny k tomu jak vše vyřídit. Změna ceny, termínu a povinných poplatků vyhrazena.

Závaznou cenu včetně všech poplatků a příplatků, přesné termíny odjezdu a příjezdu Vám samozřejmě rádi na požádání ověříme. Cena se může změnit, a to i v závislosti na ceně letenky a povinných příplatků (letištních a bezpečnostních tax, palivového příplatku, apod.). Přesný čas odletu potvrzuje letecká společnost většinou cca 5-7 dnů před odletem. Dříve ho většinou nejsme schopni zjistit.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK