USA - Aljaška

USA - Aljaška, Spojené státy americké, Aljaška, 23.8.2018, Bez stravy
USA - Aljaška
FM
Termín:
23.8. – 9.9.2018
Změnit termín
Délka:18 dní
Doprava:letecky (-)
Strava:Bez stravy
Číslo zájezdu:134149778
94 500 Kč (-0 %)
Popis
Ubytování v hotelech, motelech a vybavených chatkách.
Stravování
VLASTNÍ
Doprava
letecky + minivany
Program
ALJAŠKA A YUKON

Aljaška a západní Kanada patří k nejkrásnějším místům světa. Nedotčené přírodní scenérie lemované nejvyššími severoamerickými vrcholky sem lákají romantiky i dobrodruhy. Navštívíte národní park Denali s nejvyšší horou Severní Ameriky a mnohé další krásné parky a rezervace, nekonečné lesy plné divoké zvěře a stovky ledovců padajících do vod oceánu. Uvidíte hejna velryb, mořských vyder, lvounů, orlů, samotářské medvědy a tisíce lososů táhnoucích proti proudu řek. A také pozůstatky největší Zlaté horečky světa, Dawson City, Klondike, Bonanzu, Skagway a obávané průsmyky Chilkoot a White Pass. Divoká a krásná země! Poslechněte hlas volání divočiny a vydejte se s námi na úžasný výlet přírodou!

1. den: Letecký přesun s jedním přestupem do Anchorage, vyzvednutí aut a přejezd na jih do Sewardu.
2. den: Fakultativně šestihodinová plavba po mořské zátoce Resurrection Bay, pozorování ledovcových splazů a hlavně mnoha druhů mořských živočichů – kosatky, keporkaci, vydry, lachtani, delfíni, tuleni, papuchalci a další. Návštěva mořského centra Alaska Sea Life Center.
3. den: Ledovec Exit, možnost pěších treků k čelu nebo na úbočí ledovce. Zastávka u řeky Russian River a pozorování tahu lososů. Přejezd na jih poloostrova Kenai do Homeru, večerní město, porcování mořských ryb a možnost ochutnávky platýsů.
4. den: Fakultativně možnost leteckého výletu do NP Katmai a pozorování medvědů lovících lososy v divokých řekách, nebo výlet na lodi na lov platýsů.
5. den: Přejezd do NP Denali a odpolední prohlídka parku a možnost pozorovat volně žijící bobry.
6. den: NP Denali, celodenní výlet k Eielsonovu návštěvnickému centru s výhledem na nejvyšší vrchol severní Ameriky Denali (6.194 m n. m.). Cestou pozorování a focení volně žijících medvědů, sobů karibu a dalších zástupců aljašské divoké zvěře, možnost krátkých výletů do opravdové divočiny.
7. den: Celodenní přejezd po slavné silnici Denali Highway. Podél původní přístupové cesty do parku jsou úchvatné výhledy na zasněžené pohoří Alaska Range a možnost pozorovat divoká zvířata.
8. den: Celodenní přejezd po slavné Alaska Highway do Kanady. Cestu zpestří nádherná horská rašeliniště a výhledy na mnoha ledovci pokrytá pohoří Wrangell a St. Elias Mountains.
9. den: Prohlídka NP Kluane, pěší treky okolo jezera Kethleen Lake, možnost výstupu na horské vrcholy s výhledy na park. Návštěva malé indiánské vesnice a přejezd do blízkosti NP Glacier Bay.
10. den: Pozorování lososů a možná i medvědů v oblasti řeky Chilkat River. Plavba trajektem z Haines do Skagway, pěší turistika v oblasti slavného Chilkootského průsmyku a večerní prohlídka Skagway.
11. den: Výjezd slavnou železnicí White Pass Yukon Route na hranice s Kanadou (fakultativně). Přejezd přes poušť Cascros do Whitehorse. Prohlídka kolesového parníku a přejezd po Klondike Highway podél legendárních peřejí Five Finger Rapids na sever.
12. den: Přejezd do Dawson City, které bylo centrum největší Zlaté horečky na světě. Prohlídka zlatokopeckých claimů na slavném potoce Bonanza a řece Klondike, možnost rýžování zlata. Večer v centru a v barech Dawson City.
13. den: Dawson City, vyhlídka z Midnight Dome, srub Jacka Londona a hrob českého polárníka Jana Eskyma Welzla. Přívozem přes Yukon a po úchvatné vysokohorské silnici Top of the World Highway do zlatokopecké osady Chicken a dál na jih.
14. den: Průjezd do největšího národního parku a nejrozsáhlejší divočiny USA NP Wrangell - St. Elias. Historické město Kennicott, starý měděný důl a ledovec Kennicott. Možnost pěších treků k ledovci, nebo vyhlídkových letů nad tři obrovské ledovcové splazy.
15. den: Přejezd do Chitiny a prohlídka důmyslných lososích pastí na řece. Ledovec Worthington Glacier, sedlo Thompson Pass a Valdez. Pozorování tisíců lososů táhnoucích z moře do sladkovodních řek. Při troše štěstí budou i medvědi!
16. den: Celodenní přejezd z Valdezu okolo pohoří Chugach Mountains k starému zlatému dolu Independe Mine a dále až do Anchorage.
17. den: Prohlídka Anchorage, vrácení vozů a odlet.
18. den: Návrat do Prahy.

Termín: 23. 8. – 9. 9. 2018

Cena: 94 500 Kč při zakoupení do 31.1.
99 500 Kč při zakoupení od 1. 2.

Cena zahrnuje:
- leteckou přepravu do USA i zpět
- dopravu zavazadel dle limitu
- pronájem vozidel včetně daní a pojištění vozidel
- benzín na celou trasu a veškeré poplatky za průjezdy
- trajekt Haines – Skagway
- základní vstupy do všech národních parků
- celodenní výlet autobusem do NP Denali
- ubytování v motelech a chatkách, čtyřlůžkové pokoje
- doprovod průvodce a info schůzku před cestou

Cena nezahrnuje:
- poplatky za vstupní povolení do USA
- individuální vstupy, stravu a fakultativní výlety
- pojištění léčebných výloh (povinné pro účast, doporučujeme ECP, možno sjednat v CK OCEAN)

Fakultativní výlety:
White Pass Yukon Route 2 800,- Kč, plavba Seward 4 600,- Kč, vyhlídkový let nad ledovec Kennicott 140 USD, let na Katmai na pozorování medvědů cca 750 USD, lov halibutů 150 USD.
Minimální počet osob: 10

Splnění Vašich cestovatelských snů Vám přeje kolektiv CK OCEAN.
Cena zahrnuje
- leteckou přepravu do USA i zpět
- dopravu zavazadel dle limitu
- pronájem vozidel včetně daní a pojištění vozidel
- benzín na celou trasu a veškeré poplatky za průjezdy
- trajekt Haines – Skagway
- základní vstupy do všech národních parků
- celodenní výlet autobusem do NP Denali
- ubytování v motelech a chatkách, čtyřlůžkové pokoje
- doprovod průvodce a info schůzku před cestou
Cena nezahrnuje
- poplatky za vstupní povolení do USA
- individuální vstupy, stravu a fakultativní výlety
- pojištění léčebných výloh (povinné pro účast, doporučujeme ECP, možno sjednat v CK OCEAN)
Slevy
za včasný nákup
Pořadatelem tohoto zájezdu je OCEAN CZ, s.r.o., IČ 28084161.

Odesláním tohoto formuláře realizujete nezávaznou poptávku. Po odeslání budete kontaktováni pracovníkem cestovní agentury, který Vám poskytne další informace a vyřídí potřebné formality.

Skladba osob
Kalkulace
Pokoj
Příplatky, slevy, další ceny
Celková cena: 0
Kontaktní údaje objednavatele
Údaje o cestujících Kopírovat údaje z objednavatele do 1. cestujícího
Oslovení Jméno Příjmení Datum narození (den.měsíc.rok)
 
Poznámka:
Před odesláním objednávkového formuláře si pozorně přečtěte informace o zpracování osobních údajů, které jsou dostupné zde. Souhlas se zpracováním osobních údajů potvrdíte odesláním objednávkového formuláře.

Konečná cena bude potvrzena naším pracovníkem. Slevy na dítě, dětské ceny platí pouze pro dítě na přistýlce, tj. pokud cestují dva dospělí + dítě. Pokud je forma ubytování apartmán, studio, pak platí cena za osobu jen při plném obsazení apartmánu, studia.Pokud není výslovně uvedeno jinak.

Pokud provedete na našem webu žádost o rezervaci, my ověříme aktuální volnou kapacitu, přesný termín odjezdu a příjezdu, aktuální cenu a výši všech povinných a nepovinných příplatků. Jakmile budeme mít vše ověřeno a potvrzeno, ihned se s Vámi spojíme, potvrdíme Vám rezervaci, a poté Vám zašleme vyplněnou cestovní smlouvu a pokyny k tomu jak vše vyřídit. Změna ceny, termínu a povinných poplatků vyhrazena.

Závaznou cenu včetně všech poplatků a příplatků, přesné termíny odjezdu a příjezdu Vám samozřejmě rádi na požádání ověříme. Cena se může změnit, a to i v závislosti na ceně letenky a povinných příplatků (letištních a bezpečnostních tax, palivového příplatku, apod.). Přesný čas odletu potvrzuje letecká společnost většinou cca 5-7 dnů před odletem. Dříve ho většinou nejsme schopni zjistit.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK