USA - Aljaška

USA - Aljaška, Spojené státy americké, Aljaška, 23.8.2018, Bez stravy
USA - Aljaška
FM
Termín:
23.8. – 9.9.2018
Změnit termín
Délka:18 dní / nocí
Doprava:letecky (-)
Strava:Bez stravy
Číslo zájezdu:134149778
94 500 Kč (-0 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Popis
Ubytování v hotelech, motelech a vybavených chatkách.
Stravování
VLASTNÍ
Doprava
letecky + minivany
Program
ALJAŠKA A YUKON

Aljaška a západní Kanada patří k nejkrásnějším místům světa. Nedotčené přírodní scenérie lemované nejvyššími severoamerickými vrcholky sem lákají romantiky i dobrodruhy. Navštívíte národní park Denali s nejvyšší horou Severní Ameriky a mnohé další krásné parky a rezervace, nekonečné lesy plné divoké zvěře a stovky ledovců padajících do vod oceánu. Uvidíte hejna velryb, mořských vyder, lvounů, orlů, samotářské medvědy a tisíce lososů táhnoucích proti proudu řek. A také pozůstatky největší Zlaté horečky světa, Dawson City, Klondike, Bonanzu, Skagway a obávané průsmyky Chilkoot a White Pass. Divoká a krásná země! Poslechněte hlas volání divočiny a vydejte se s námi na úžasný výlet přírodou!

1. den: Letecký přesun s jedním přestupem do Anchorage, vyzvednutí aut a přejezd na jih do Sewardu.
2. den: Fakultativně šestihodinová plavba po mořské zátoce Resurrection Bay, pozorování ledovcových splazů a hlavně mnoha druhů mořských živočichů – kosatky, keporkaci, vydry, lachtani, delfíni, tuleni, papuchalci a další. Návštěva mořského centra Alaska Sea Life Center.
3. den: Ledovec Exit, možnost pěších treků k čelu nebo na úbočí ledovce. Zastávka u řeky Russian River a pozorování tahu lososů. Přejezd na jih poloostrova Kenai do Homeru, večerní město, porcování mořských ryb a možnost ochutnávky platýsů.
4. den: Fakultativně možnost leteckého výletu do NP Katmai a pozorování medvědů lovících lososy v divokých řekách, nebo výlet na lodi na lov platýsů.
5. den: Přejezd do NP Denali a odpolední prohlídka parku a možnost pozorovat volně žijící bobry.
6. den: NP Denali, celodenní výlet k Eielsonovu návštěvnickému centru s výhledem na nejvyšší vrchol severní Ameriky Denali (6.194 m n. m.). Cestou pozorování a focení volně žijících medvědů, sobů karibu a dalších zástupců aljašské divoké zvěře, možnost krátkých výletů do opravdové divočiny.
7. den: Celodenní přejezd po slavné silnici Denali Highway. Podél původní přístupové cesty do parku jsou úchvatné výhledy na zasněžené pohoří Alaska Range a možnost pozorovat divoká zvířata.
8. den: Celodenní přejezd po slavné Alaska Highway do Kanady. Cestu zpestří nádherná horská rašeliniště a výhledy na mnoha ledovci pokrytá pohoří Wrangell a St. Elias Mountains.
9. den: Prohlídka NP Kluane, pěší treky okolo jezera Kethleen Lake, možnost výstupu na horské vrcholy s výhledy na park. Návštěva malé indiánské vesnice a přejezd do blízkosti NP Glacier Bay.
10. den: Pozorování lososů a možná i medvědů v oblasti řeky Chilkat River. Plavba trajektem z Haines do Skagway, pěší turistika v oblasti slavného Chilkootského průsmyku a večerní prohlídka Skagway.
11. den: Výjezd slavnou železnicí White Pass Yukon Route na hranice s Kanadou (fakultativně). Přejezd přes poušť Cascros do Whitehorse. Prohlídka kolesového parníku a přejezd po Klondike Highway podél legendárních peřejí Five Finger Rapids na sever.
12. den: Přejezd do Dawson City, které bylo centrum největší Zlaté horečky na světě. Prohlídka zlatokopeckých claimů na slavném potoce Bonanza a řece Klondike, možnost rýžování zlata. Večer v centru a v barech Dawson City.
13. den: Dawson City, vyhlídka z Midnight Dome, srub Jacka Londona a hrob českého polárníka Jana Eskyma Welzla. Přívozem přes Yukon a po úchvatné vysokohorské silnici Top of the World Highway do zlatokopecké osady Chicken a dál na jih.
14. den: Průjezd do největšího národního parku a nejrozsáhlejší divočiny USA NP Wrangell - St. Elias. Historické město Kennicott, starý měděný důl a ledovec Kennicott. Možnost pěších treků k ledovci, nebo vyhlídkových letů nad tři obrovské ledovcové splazy.
15. den: Přejezd do Chitiny a prohlídka důmyslných lososích pastí na řece. Ledovec Worthington Glacier, sedlo Thompson Pass a Valdez. Pozorování tisíců lososů táhnoucích z moře do sladkovodních řek. Při troše štěstí budou i medvědi!
16. den: Celodenní přejezd z Valdezu okolo pohoří Chugach Mountains k starému zlatému dolu Independe Mine a dále až do Anchorage.
17. den: Prohlídka Anchorage, vrácení vozů a odlet.
18. den: Návrat do Prahy.

Termín: 23. 8. – 9. 9. 2018

Cena: 94 500 Kč při zakoupení do 31.1.
99 500 Kč při zakoupení od 1. 2.

Cena zahrnuje:
- leteckou přepravu do USA i zpět
- dopravu zavazadel dle limitu
- pronájem vozidel včetně daní a pojištění vozidel
- benzín na celou trasu a veškeré poplatky za průjezdy
- trajekt Haines – Skagway
- základní vstupy do všech národních parků
- celodenní výlet autobusem do NP Denali
- ubytování v motelech a chatkách, čtyřlůžkové pokoje
- doprovod průvodce a info schůzku před cestou

Cena nezahrnuje:
- poplatky za vstupní povolení do USA
- individuální vstupy, stravu a fakultativní výlety
- pojištění léčebných výloh (povinné pro účast, doporučujeme ECP, možno sjednat v CK OCEAN)

Fakultativní výlety:
White Pass Yukon Route 2 800,- Kč, plavba Seward 4 600,- Kč, vyhlídkový let nad ledovec Kennicott 140 USD, let na Katmai na pozorování medvědů cca 750 USD, lov halibutů 150 USD.
Minimální počet osob: 10

Splnění Vašich cestovatelských snů Vám přeje kolektiv CK OCEAN.
Cena zahrnuje
- leteckou přepravu do USA i zpět
- dopravu zavazadel dle limitu
- pronájem vozidel včetně daní a pojištění vozidel
- benzín na celou trasu a veškeré poplatky za průjezdy
- trajekt Haines – Skagway
- základní vstupy do všech národních parků
- celodenní výlet autobusem do NP Denali
- ubytování v motelech a chatkách, čtyřlůžkové pokoje
- doprovod průvodce a info schůzku před cestou
Cena nezahrnuje
- poplatky za vstupní povolení do USA
- individuální vstupy, stravu a fakultativní výlety
- pojištění léčebných výloh (povinné pro účast, doporučujeme ECP, možno sjednat v CK OCEAN)
Slevy
za včasný nákup
Pořadatelem tohoto zájezdu je OCEAN CZ, s.r.o., IČ 28084161.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK